İçeriğe geç

Çanakkale Hakkâri Arası Kaç KM

Çanakkale Hakkâri arası kaç km; yazımızda öncelikle Çanakkale ve Hakkâri şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çanakkale Hakkâri arası kaç km? Çanakkale Hakkâri arası kaç saat? Çanakkale Hakkâri yol tarifi? Çanakkale Hakkâri arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çanakkale ile Hakkâri İli Hakkında Genel Bilgiler

Çanakkale ili;

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çanakkale ili yüzölçümü yaklaşık 9.817 km2’dir. Çanakkale ilinin coğrafi konumu ise 40.073°K 26.6225°D GPS koordinatlarıdır.

Hakkâri ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkâri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Hakkâri ili yüzölçümü yaklaşık 9,521 km2’dir. Hakkâri ilinin coğrafi konumu ise 37°27′58″K 44°03′52″D GPS koordinatlarıdır.

Çanakkale Hakkâri Arası Kaç KM

Çanakkale Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 2005 km’dir. Çanakkale Hakkâri arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1527 km’dir.

Çanakkale Hakkâri Arası Kaç KM

Çanakkale Hakkâri Arası Kaç Saat

Çanakkale Hakkâri arası kaç saat; Çanakkale Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 2005 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 22 saat 30 dakika sürmektedir. Çanakkale Hakkâri arası mesafe otobüs ile yaklaşık 25 saat sürmektedir. Çanakkale Hakkâri arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1527 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 32 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

22 saat 30 dakika

Otobüs ile;

25 saat

Uçak ile;

2 saat 32 dakika

Çanakkale Hakkâri Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Çanakkale Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 2005 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 111 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 161 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Çanakkale Hakkâri Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Çanakkale Hakkâri arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Çanakkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çanakkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Hakkâri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hakkâri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.