İçeriğe geç

Çanakkale Giresun Arası Kaç KM

Çanakkale Giresun arası kaç km; yazımızda öncelikle Çanakkale ve Giresun şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çanakkale Giresun arası kaç km? Çanakkale Giresun arası kaç saat? Çanakkale Giresun yol tarifi? Çanakkale Giresun arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çanakkale ile Giresun İli Hakkında Genel Bilgiler

Çanakkale ili;

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çanakkale ili yüzölçümü yaklaşık 9.817 km2’dir. Çanakkale ilinin coğrafi konumu ise 40.073°K 26.6225°D GPS koordinatlarıdır.

Giresun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Giresun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Giresun ili yüzölçümü yaklaşık 6.934km2’dir. Giresun ilinin coğrafi konumu ise 40°34′47″K 38°35′40″D  GPS koordinatlarıdır.

Çanakkale Giresun Arası Kaç KM

Çanakkale Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1224 km’dir. Çanakkale Giresun arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1017 km’dir.

Çanakkale Giresun Arası Kaç KM

Çanakkale Giresun Arası Kaç Saat

Çanakkale Giresun arası kaç saat; Çanakkale Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1224 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Çanakkale Giresun arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Çanakkale Giresun arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1017 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 51 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat 30 dakika

Otobüs ile;

15 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 51 dakika

Çanakkale Giresun Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Çanakkale Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1224 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 68 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 98 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Çanakkale Giresun Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Çanakkale Giresun arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Çanakkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çanakkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Giresun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Giresun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.