İçeriğe geç

Gaziantep Çanakkale Arası Kaç KM

Gaziantep Çanakkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Gaziantep ve Çanakkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gaziantep Çanakkale arası kaç km? Gaziantep Çanakkale arası kaç saat? Gaziantep Çanakkale yol tarifi? Gaziantep Çanakkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gaziantep ile Çanakkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Gaziantep ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Gaziantep ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Gaziantep ili yüzölçümü yaklaşık 6,803 km2’dir. Gaziantep ilinin coğrafi konumu ise 37°02′26″K 37°18′25″D GPS koordinatlarıdır.

Çanakkale ili;

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çanakkale ili yüzölçümü yaklaşık 9.817 km² ’dir. Çanakkale ilinin coğrafi konumu ise 40.073°K 26.6225°D GPS koordinatlarıdır.

Gaziantep Çanakkale Arası Kaç KM

Gaziantep Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1301 km’dir. Gaziantep Çanakkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1014 km’dir.

Gaziantep Çanakkale Arası Kaç KM

Gaziantep Çanakkale Arası Kaç Saat

Gaziantep Çanakkale arası kaç saat; Gaziantep Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1301 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Gaziantep Çanakkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. Gaziantep Çanakkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1014 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 51 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

14 saat 30 dakika

Otobüs ile;

16 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 51 dakika

Gaziantep Çanakkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Gaziantep Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1301 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 72 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 105 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Gaziantep Çanakkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Gaziantep Çanakkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Gaziantep’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gaziantep’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çanakkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çanakkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.