Çanakkale Ezine Arası Kaç KM

Çanakkale Ezine arası kaç km; yazımızda öncelikle Çanakkale ve Ezine şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çanakkale Ezine arası kaç km? Çanakkale Ezine arası kaç saat? Çanakkale Ezine yol tarifi? Çanakkale Ezine arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çanakkale ile Ezine İli Hakkında Genel Bilgiler

Çanakkale ili;

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale ilinin yüzölçümü yaklaşık 9.817 km2’dir. Çanakkale ilinin coğrafi konumu ise 40.073°K 26.6225°D GPS koordinatlarıdır.

Ezine ilçesi;

Marmara bölgesinde yer alan Ezine ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 727 km2dir. Ezine ilçesinin coğrafi konumu ise 39° 47′ 13.6500” Kuzey ve 26° 20′ 9.1212” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Çanakkale Ezine Arası Kaç KM

Çanakkale Ezine arası mesafe karayolu ile yaklaşık 76 km’dir. Çanakkale Ezine arası mesafe havayolu ile yaklaşık 60 km’dir.

Çanakkale Ezine Arası Kaç KM

Çanakkale Ezine Arası Kaç Saat

Çanakkale Ezine arası kaç saat; Çanakkale Ezine arası mesafe karayolu ile yaklaşık 76 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat sürmektedir. Çanakkale Ezine arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat sürmektedir. Çanakkale Ezine arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 59 kilometredir.

Özel araç ile;

1 saat

Otobüs ile;

2 saat

Çanakkale Ezine Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Çanakkale Ezine arası mesafe karayolu ile yaklaşık 76 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 5 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 7 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Çanakkale Ezine Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Çanakkale Ezine arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Çanakkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çanakkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ezine’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ezine’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.