İçeriğe geç

Eskişehir Çanakkale Arası Kaç KM

Eskişehir Çanakkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Eskişehir ve Çanakkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Eskişehir Çanakkale arası kaç km? Eskişehir Çanakkale arası kaç saat? Eskişehir Çanakkale yol tarifi? Eskişehir Çanakkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Eskişehir ile Çanakkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Eskişehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Eskişehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Eskişehir ili yüzölçümü yaklaşık 13,925 km2’dir. Eskişehir ilinin coğrafi konumu ise 39° 46´ 15.1752″ ve 30° 30´56.1744″ GPS koordinatlarıdır.

Çanakkale ili;

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çanakkale ili yüzölçümü yaklaşık 9.817 km² ’dir. Çanakkale ilinin coğrafi konumu ise 40.073°K 26.6225°D GPS koordinatlarıdır.

Eskişehir Çanakkale Arası Kaç KM

Eskişehir Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 439 km’dir. Eskişehir Çanakkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 354 km’dir.

Eskişehir Çanakkale Arası Kaç KM

Eskişehir Çanakkale Arası Kaç Saat

Eskişehir Çanakkale arası kaç saat; Eskişehir Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 439 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat sürmektedir. Eskişehir Çanakkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Eskişehir Çanakkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 354 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat

Otobüs ile;

6 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Eskişehir Çanakkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Eskişehir Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 439 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 25 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 36 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Eskişehir Çanakkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Eskişehir Çanakkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Eskişehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Eskişehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çanakkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çanakkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.