İçeriğe geç

Erzurum Çanakkale Arası Kaç KM

Erzurum Çanakkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzurum ve Çanakkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzurum Çanakkale arası kaç km? Erzurum Çanakkale arası kaç saat? Erzurum Çanakkale yol tarifi? Erzurum Çanakkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzurum ile Çanakkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzurum ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Erzurum ili yüzölçümü yaklaşık 25,355 km2’dir. Erzurum ilinin coğrafi konumu ise 39° 57′ 23″ K  41° 10′ 12″D GPS koordinatlarıdır.

Çanakkale ili;

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çanakkale ili yüzölçümü yaklaşık 9.817 km² ’dir. Çanakkale ilinin coğrafi konumu ise 40.073°K 26.6225°D GPS koordinatlarıdır.

Erzurum Çanakkale Arası Kaç KM

Erzurum Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1521 km’dir. Erzurum Çanakkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1266 km’dir.

Erzurum Çanakkale Arası Kaç KM

Erzurum Çanakkale Arası Kaç Saat

Erzurum Çanakkale arası kaç saat; Erzurum Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1521 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 17 saat sürmektedir. Erzurum Çanakkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 19 saat sürmektedir. Erzurum Çanakkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1266 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 11 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

17 saat

Otobüs ile;

19 saat

Uçak ile;

2 saat 11 dakika

Erzurum Çanakkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzurum Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1521 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 84 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 122 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzurum Çanakkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzurum Çanakkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzurum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzurum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çanakkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çanakkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.