İçeriğe geç

Çanakkale Erzincan Arası Kaç KM

Çanakkale Erzincan arası kaç km; yazımızda öncelikle Çanakkale ve Erzincan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çanakkale Erzincan arası kaç km? Çanakkale Erzincan arası kaç saat? Çanakkale Erzincan yol tarifi? Çanakkale Erzincan arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çanakkale ile Erzincan İli Hakkında Genel Bilgiler

Çanakkale ili;

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çanakkale ili yüzölçümü yaklaşık 9.817 km2’dir. Çanakkale ilinin coğrafi konumu ise 40.073°K 26.6225°D GPS koordinatlarıdır.

Erzincan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzincan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Erzincan ili yüzölçümü yaklaşık 11,974 km2’dir. Erzincan ilinin coğrafi konumu ise 39°40′42″K 39°19′48″D  GPS koordinatlarıdır.

Çanakkale Erzincan Arası Kaç KM

Çanakkale Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1331 km’dir. Çanakkale Erzincan arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1116 km’dir.

Çanakkale Erzincan Arası Kaç KM

Çanakkale Erzincan Arası Kaç Saat

Çanakkale Erzincan arası kaç saat; Çanakkale Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1331 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Çanakkale Erzincan arası mesafe otobüs ile yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. Çanakkale Erzincan arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1116 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

14 saat 30 dakika

Otobüs ile;

16 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat

Çanakkale Erzincan Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Çanakkale Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1331 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 74 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 106 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Çanakkale Erzincan Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Çanakkale Erzincan arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Çanakkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çanakkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Erzincan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzincan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.