İçeriğe geç

Çanakkale Elazığ Arası Kaç KM

Çanakkale Elazığ arası kaç km; yazımızda öncelikle Çanakkale ve Elazığ şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çanakkale Elazığ arası kaç km? Çanakkale Elazığ arası kaç saat? Çanakkale Elazığ yol tarifi? Çanakkale Elazığ arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çanakkale ile Elazığ İli Hakkında Genel Bilgiler

Çanakkale ili;

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çanakkale ili yüzölçümü yaklaşık 9.817 km2’dir. Çanakkale ilinin coğrafi konumu ise 40.073°K 26.6225°D GPS koordinatlarıdır.

Elazığ ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elazığ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Elazığ ili yüzölçümü yaklaşık 9,153 km2’dir. Elazığ ilinin coğrafi konumu ise 40° 21’ ile 38° 30’K 38°17 ile 39°11D GPS koordinatlarıdır.

Çanakkale Elazığ Arası Kaç KM

Çanakkale Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1384 km’dir. Çanakkale Elazığ arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1114 km’dir.

Çanakkale Elazığ Arası Kaç KM

Çanakkale Elazığ Arası Kaç Saat

Çanakkale Elazığ arası kaç saat; Çanakkale Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1384 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Çanakkale Elazığ arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 saat 30 dakika sürmektedir. Çanakkale Elazığ arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1114 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

15 saat 30 dakika

Otobüs ile;

17 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat

Çanakkale Elazığ Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Çanakkale Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1384 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 77 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 111 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Çanakkale Elazığ Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Çanakkale Elazığ arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Çanakkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çanakkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Elazığ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Elazığ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.