İçeriğe geç

Çanakkale Edirne Arası Kaç KM

Çanakkale Edirne arası kaç km; yazımızda öncelikle Çanakkale ve Edirne şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çanakkale Edirne arası kaç km? Çanakkale Edirne arası kaç saat? Çanakkale Edirne yol tarifi? Çanakkale Edirne arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çanakkale ile Edirne İli Hakkında Genel Bilgiler

Çanakkale ili;

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çanakkale ili yüzölçümü yaklaşık 9.817 km2’dir. Çanakkale ilinin coğrafi konumu ise 40.073°K 26.6225°D GPS koordinatlarıdır.

Edirne ili;

Marmara bölgesinde yer alan Edirne ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Edirne ili yüzölçümü yaklaşık 6,098 km2’dir. Edirne ilinin coğrafi konumu ise 41.288°K 26.5215°D GPS koordinatlarıdır.

Çanakkale Edirne Arası Kaç KM

Çanakkale Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 228 km’dir. Çanakkale Edirne arası mesafe havayolu ile yaklaşık 171 km’dir.

Çanakkale Edirne Arası Kaç KM

Çanakkale Edirne Arası Kaç Saat

Çanakkale Edirne arası kaç saat; Çanakkale Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 228 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Çanakkale Edirne arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Çanakkale Edirne arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 171 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 43 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Uçak ile;

43 dakika

Çanakkale Edirne Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Çanakkale Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 228 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 13 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 19 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Çanakkale Edirne Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Çanakkale Edirne arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Çanakkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çanakkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Edirne’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Edirne’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.