İçeriğe geç

Diyarbakır Çanakkale Arası Kaç KM

Diyarbakır Çanakkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Diyarbakır ve Çanakkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Diyarbakır Çanakkale arası kaç km? Diyarbakır Çanakkale arası kaç saat? Diyarbakır Çanakkale yol tarifi? Diyarbakır Çanakkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Diyarbakır ile Çanakkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Diyarbakır ili yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 38.066°K 40.2715°D GPS koordinatlarıdır.

Çanakkale ili;

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çanakkale ili yüzölçümü yaklaşık 9.817 km² ’dir. Çanakkale ilinin coğrafi konumu ise 40.073°K 26.6225°D GPS koordinatlarıdır.

Diyarbakır Çanakkale Arası Kaç KM

Diyarbakır Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1619 km’dir. Diyarbakır Çanakkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1218 km’dir.

Diyarbakır Çanakkale Arası Kaç KM

Diyarbakır Çanakkale Arası Kaç Saat

Diyarbakır Çanakkale arası kaç saat; Diyarbakır Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1619 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 18 saat sürmektedir. Diyarbakır Çanakkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 20 saat sürmektedir. Diyarbakır Çanakkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1218 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 7 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

18 saat

Otobüs ile;

20 saat

Uçak ile;

2 saat 7 dakika

Diyarbakır Çanakkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Diyarbakır Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1619 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 90 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 130 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Diyarbakır Çanakkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Diyarbakır Çanakkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çanakkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çanakkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.