İçeriğe geç

Denizli Çanakkale Arası Kaç KM


Denizli Çanakkale arası kaç km;
yazımızda öncelikle Denizli ve Çanakkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Denizli Çanakkale arası kaç km? Denizli Çanakkale arası kaç saat? Denizli Çanakkale yol tarifi? Denizli Çanakkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Denizli ile Çanakkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Denizli ili;

Ege bölgesinde yer alan Denizli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Denizli ili yüzölçümü yaklaşık 12.134 km2’dir. Denizli ilinin coğrafi konumu ise 37°46′24.3″K 29°5′12.9″D  GPS koordinatlarıdır.

Çanakkale ili;

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çanakkale ili yüzölçümü yaklaşık 9.817 km² ’dir. Çanakkale ilinin coğrafi konumu ise 40.073°K 26.6225°D GPS koordinatlarıdır.

Denizli Çanakkale Arası Kaç KM

Denizli Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 479 km’dir. Denizli Çanakkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 352 km’dir.

Denizli Çanakkale Arası Kaç KM

Denizli Çanakkale Arası Kaç Saat

Denizli Çanakkale arası kaç saat; Denizli Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 479 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Denizli Çanakkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Denizli Çanakkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 352 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat

Denizli Çanakkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Denizli Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 479 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 27 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 39 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Denizli Çanakkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Denizli Çanakkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Denizli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Denizli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çanakkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çanakkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.