İçeriğe geç

Çanakkale Çorum Arası Kaç KM

Çanakkale Çorum arası kaç km; yazımızda öncelikle Çanakkale ve Çorum şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çanakkale Çorum arası kaç km? Çanakkale Çorum arası kaç saat? Çanakkale Çorum yol tarifi? Çanakkale Çorum arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çanakkale ile Çorum İli Hakkında Genel Bilgiler

Çanakkale ili;

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çanakkale ili yüzölçümü yaklaşık 9.817 km2’dir. Çanakkale ilinin coğrafi konumu ise 40.073°K 26.6225°D GPS koordinatlarıdır.

Çorum ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Çorum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Çorum ili yüzölçümü yaklaşık 12,820 km2’dir. Çorum ilinin coğrafi konumu ise 40.581°K 34.648°D GPS koordinatlarıdır.

Çanakkale Çorum Arası Kaç KM

Çanakkale Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 914 km’dir. Çanakkale Çorum arası mesafe havayolu ile yaklaşık 727 km’dir.

Çanakkale Çorum Arası Kaç KM

Çanakkale Çorum Arası Kaç Saat

Çanakkale Çorum arası kaç saat; Çanakkale Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 914 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Çanakkale Çorum arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Çanakkale Çorum arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 727 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 28 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 28 dakika

Çanakkale Çorum Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Çanakkale Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 914 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 51 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 74 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Çanakkale Çorum Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Çanakkale Çorum arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Çanakkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çanakkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çorum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çorum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.