Çanakkale Çankırı Arası Kaç KM

Çanakkale Çankırı arası kaç km; yazımızda öncelikle Çanakkale ve Çankırı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çanakkale Çankırı arası kaç km? Çanakkale Çankırı arası kaç saat? Çanakkale Çankırı yol tarifi? Çanakkale Çankırı arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çanakkale ile Çankırı İli Hakkında Genel Bilgiler

Çanakkale ili;

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çanakkale ili yüzölçümü yaklaşık 9.817 km2’dir. Çanakkale ilinin coğrafi konumu ise 40.073°K 26.6225°D GPS koordinatlarıdır.

Çankırı ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Çankırı ili yüzölçümü yaklaşık 7,388 km2’dir. Çankırı ilinin coğrafi konumu ise 40° 30′41°K 32° 30′34°D GPS koordinatlarıdır.

Çanakkale Çankırı Arası Kaç KM

Çanakkale Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 751 km’dir. Çanakkale Çankırı arası mesafe havayolu ile yaklaşık 596 km’dir.

Çanakkale Çankırı Arası Kaç KM

Çanakkale Çankırı Arası Kaç Saat

Çanakkale Çankırı arası kaç saat; Çanakkale Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 751 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Çanakkale Çankırı arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Çanakkale Çankırı arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 596 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 17 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 17 dakika

Çanakkale Çankırı Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Çanakkale Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 751 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 42 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 61 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Çanakkale Çankırı Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Çanakkale Çankırı arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Çanakkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çanakkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çankırı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çankırı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.