İçeriğe geç

Bolu Çanakkale Arası Kaç KM

Bolu Çanakkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Bolu ve Çanakkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bolu Çanakkale arası kaç km? Bolu Çanakkale arası kaç saat? Bolu Çanakkale yol tarifi? Bolu Çanakkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bolu ile Çanakkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Bolu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bolu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bolu ili yüzölçümü yaklaşık 7,410 km2’dir. Bolu ilinin coğrafi konumu ise 40°40′45″K 31°33′30″D GPS koordinatlarıdır.

Çanakkale ili;

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Çanakkale ili yüzölçümü yaklaşık 9.817 km2’dir. Çanakkale ilinin coğrafi konumu ise 40.073°K 26.6225°D GPS koordinatlarıdır.

Bolu Çanakkale Arası Kaç KM

Bolu Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 549 km’dir. Bolu Çanakkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 446 km’dir.

Bolu Çanakkale Arası Kaç Saat

Bolu Çanakkale arası kaç saat; Bolu Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 549 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Bolu Çanakkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Bolu Çanakkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 446 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Bolu Çanakkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bolu Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 549 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 31 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 44 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bolu Çanakkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bolu Çanakkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bolu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bolu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çanakkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çanakkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.