Bitlis Çanakkale Arası Kaç KM

Bitlis Çanakkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Bitlis ve Çanakkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bitlis Çanakkale arası kaç km? Bitlis Çanakkale arası kaç saat? Bitlis Çanakkale yol tarifi? Bitlis Çanakkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bitlis ile Çanakkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Bitlis ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bitlis ili yüzölçümü yaklaşık 10,582 km2’dir. Bitlis ilinin coğrafi konumu ise 38°31′33″K 42°23′16″D  GPS koordinatlarıdır.

Çanakkale ili;

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Çanakkale ili yüzölçümü yaklaşık 9.817 km2’dir. Çanakkale ilinin coğrafi konumu ise 40.073°K 26.6225°D GPS koordinatlarıdır.

Bitlis Çanakkale Arası Kaç KM

Bitlis Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1806 km’dir. Bitlis Çanakkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1366 km’dir.

Bitlis Çanakkale Arası Kaç Saat

Bitlis Çanakkale arası kaç saat; Bitlis Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1806 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 20 saat sürmektedir. Bitlis Çanakkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 22 saat 30 dakika sürmektedir. Bitlis Çanakkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1366 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

20 saat

Otobüs ile;

22 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 20 dakika

Bitlis Çanakkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bitlis Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1806 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 100 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 145 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bitlis Çanakkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bitlis Çanakkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bitlis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bitlis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çanakkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çanakkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.