İçeriğe geç

Bingöl Çanakkale Arası Kaç KM

Bingöl Çanakkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Bingöl ve Çanakkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bingöl Çanakkale arası kaç km? Bingöl Çanakkale arası kaç saat? Bingöl Çanakkale yol tarifi? Bingöl Çanakkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bingöl ile Çanakkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Bingöl ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bingöl ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bingöl ili yüzölçümü yaklaşık 8,253 km2’dir. Bingöl ilinin coğrafi konumu ise 39°02′28″K 40°40′33″D GPS koordinatlarıdır.

Çanakkale ili;

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Çanakkale ili yüzölçümü yaklaşık 9.817 km2’dir. Çanakkale ilinin coğrafi konumu ise 40.073°K 26.6225°D GPS koordinatlarıdır.

Bingöl Çanakkale Arası Kaç KM

Bingöl Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1541 km’dir. Bingöl Çanakkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1217 km’dir.

Bingöl Çanakkale Arası Kaç Saat

Bingöl Çanakkale arası kaç saat; Bingöl Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1541 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 17 saat 30 dakika sürmektedir. Bingöl Çanakkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 19 saat 30 dakika sürmektedir. Bingöl Çanakkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1217 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

17 saat 30 dakika

Otobüs ile;

19 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 10 dakika

Bingöl Çanakkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bingöl Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1541 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 85 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 124 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bingöl Çanakkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bingöl Çanakkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bingöl’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bingöl’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çanakkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çanakkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.