İçeriğe geç

Bilecik Çanakkale Arası Kaç KM

Bilecik Çanakkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Bilecik ve Çanakkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bilecik Çanakkale arası kaç km? Bilecik Çanakkale arası kaç saat? Bilecik Çanakkale yol tarifi? Bilecik Çanakkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bilecik ile Çanakkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Bilecik ili;

Marmara bölgesinde yer alan Bilecik ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bilecik ili yüzölçümü yaklaşık 14.030 km2’dir. Bilecik ilinin coğrafi konumu ise 36°30-38°25” Kuzey ve 34°48-36°41” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Çanakkale ili;

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Çanakkale ili yüzölçümü yaklaşık 9.817 km2’dir. Çanakkale ilinin coğrafi konumu ise 40.073°K 26.6225°D GPS koordinatlarıdır.

Bilecik Çanakkale Arası Kaç KM

Bilecik Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 374 km’dir. Bilecik Çanakkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 304 km’dir.

Bilecik Çanakkale Arası Kaç Saat

Bilecik Çanakkale arası kaç saat; Bilecik Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 374 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Bilecik Çanakkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Bilecik Çanakkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 304 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

55 dakika

Bilecik Çanakkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bilecik Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 374 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 21 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 30 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bilecik Çanakkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bilecik Çanakkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bilecik’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bilecik’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çanakkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çanakkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.