İçeriğe geç

Afyon Çanakkale Arası Kaç KM

Afyon Çanakkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Afyon ve Çanakkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Afyon Çanakkale arası kaç km? Afyon Çanakkale arası kaç saat? Afyon Çanakkale yol tarifi? Afyon Çanakkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Afyon ile Çanakkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Afyon ili;

Ege bölgesinde yer alan Afyon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Afyon ili yüzölçümü yaklaşık 14,237 km²dir. Afyon ilinin coğrafi konumu ise 38°39′06″Kuzey 30°40′12” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Çanakkale ili;

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Çanakkale ili yüzölçümü yaklaşık 9.817 km2’dir. Çanakkale ilinin coğrafi konumu ise 40.073°K 26.6225°D GPS koordinatlarıdır.

Afyon Çanakkale Arası Kaç KM

Afyon Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 555 km’dir. Afyon Çanakkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 388 km’dir.

Afyon Çanakkale Arası Kaç KM

Afyon Çanakkale Arası Kaç Saat

Afyon Çanakkale arası kaç saat; Afyon Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 555 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Afyon Çanakkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Afyon Çanakkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 388 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Afyon Çanakkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Afyon Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 555 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 31 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 45 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Afyon Çanakkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Afyon Çanakkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Afyon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Afyon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çanakkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çanakkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.