İçeriğe geç

Çanakçı Yol Tarifi

Giresun Çanakçı yol tarifi; yazımızda öncelikle Çanakçı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çanakçı’ya nasıl gidilir? Çanakçı yol tarifi? Çanakçı yol haritası? Çanakçı İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çanakçı İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Giresun’un ilçesi olan Çanakçı, Giresun’un yerleşim yerlerinden biridir. Çanakçı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 142 km2’dir. Çanakçı ilçesinin rakımı ise 176 m olarak hesaplanmıştır. Çanakçı ilinin Kuzeyinde Görele, doğusunda ise Trabzon, batısında Doğankent, Güneyinde ise Gümüşhane ilçeleri bulunmaktadır. Çanakçı ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çanakçı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çanakçı ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 6.232 nüfusa sahiptir.

Çanakçı İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Çanakçı Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Çanakçı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Çanakçı Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çanakçı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Çanakçı’ya Nasıl Gidilir? Çanakçı Yol Tarifi

Çanakçı’ya kara yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Çanakçı’ya gelebilirsiniz. Çanakçı karayolu ile Giresun şehir merkezine 85 km, İstanbul’a yaklaşık 1.007 km, Ankara’ya yaklaşık 674 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.360 km uzaklıktadır. Hava yolu ve Demir yolu ile ulaşımı yoktur.