İçeriğe geç

Çanakçı Posta Kodu

Çanakçı Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Çanakçı Posta Kodu Sorgulama

Çanakçı’ta yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Çanakçı ilçesi Hakkında

Çanakçı ilçesi alan olarak Türkiye’nin sekiz yüz yetmişinci en büyük ilçesidir. Karadeniz bölgesinde yer alan Giresun’un ilçesi olan Çanakçı, Giresun’un yerleşim yerlerinden biridir. Çanakçı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 142 km2’dir. Rakımı ise 176 m olarak hesaplanmıştır. Çanakçı ilinin Kuzeyinde Görele, doğusunda ise Trabzon, batısında Doğankent, Güneyinde ise Gümüşhane ilçeleri bulunmaktadır. Çanakçı ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çanakçı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çanakçı ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 6.222 nüfusa sahiptir.

Çanakçı Posta Kodu
Çanakçı Posta Kodu