İçeriğe geç

Çan Yol Tarifi

Çanakkale Çan yol tarifi; yazımızda öncelikle Çan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çan’a nasıl gidilir? Çan yol tarifi? Çan yol haritası? Çan İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çan İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale’nin ilçesi olan Çan, Çanakkale’nin yerleşim yerlerinden biridir. Çan İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 905 km2’dir. Çan ilçesinin rakımı ise 83 m olarak hesaplanmıştır. Çan ilinin Kuzeyinde Biga, doğusunda ise Yenice, batısında Çanakkale merkez, Güneyinde ise Bayramiç ilçeleri bulunmaktadır. Çan ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çan İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çan ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 48.461 nüfusa sahiptir.

Çan İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Çan Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Çan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Çan Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Çan’a Nasıl Gidilir? Çan Yol Tarifi

Çan’a kara yolu ve ya hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Çan’a gelebilirsiniz. Çan karayolu ile Çanakkale şehir merkezine 65,8 km, İstanbul’a yaklaşık 350 km, Ankara’ya yaklaşık 603 km, İzmir’den ise yaklaşık 302 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Çanakkale Şehir Merkezinde yer alan Çanakkale Havalimanı’na gidebilirsiniz. Çanakkale Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çan ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.