İçeriğe geç

Çamoluk Yol Tarifi

Giresun Çamoluk yol tarifi; yazımızda öncelikle Çamoluk şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çamoluk’a nasıl gidilir? Çamoluk yol tarifi? Çamoluk yol haritası? Çamoluk İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çamoluk İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Giresun’un ilçesi olan Çamoluk, Giresun’un yerleşim yerlerinden biridir. Çamoluk İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 444 km2’dir. Çamoluk ilçesinin rakımı ise 1.062 m olarak hesaplanmıştır. Çamoluk ilinin kuzeyinde Alucra, doğusunda ise Gümüşhane, batısında Sivas, Güneyinde ise Erzincan ilçeleri bulunmaktadır. Çamoluk ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çamoluk İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çamoluk ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 67.582 nüfusa sahiptir.

Çamoluk İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Çamoluk Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Çamoluk’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Çamoluk Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çamoluk’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Çamoluk’a Nasıl Gidilir? Çamoluk Yol Tarifi

Çamoluk’a kara yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Çamoluk’a gelebilirsiniz. Çamoluk karayolu ile Giresun şehir merkezine 179 km, İstanbul’a yaklaşık 974 km, Ankara’ya yaklaşık 601 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.326 km uzaklıktadır. Hava yolu ve Demir yolu ile ulaşımı yoktur.