İçeriğe geç

Çamoluk Posta Kodu

Çamoluk Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Çamoluk Posta Kodu Sorgulama

Çamoluk’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Çamoluk ilçesi Hakkında

Çamoluk ilçesi alan olarak Türkiye’nin altı yüz on üçüncü en büyük ilçesidir. Karadeniz bölgesinde yer alan Giresun’un ilçesi olan Çamoluk, Giresun’un yerleşim yerlerinden biridir. Çamoluk İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 444 km2’dir. Rakımı ise 1.062 m olarak hesaplanmıştır. Çamoluk ilinin kuzeyinde Alucra, doğusunda ise Gümüşhane, batısında Sivas, Güneyinde ise Erzincan ilçeleri bulunmaktadır. Çamoluk ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çamoluk İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çamoluk ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 7.507 nüfusa sahiptir.

Çamoluk Posta Kodu
Çamoluk Posta Kodu