İçeriğe geç

Çamlıyayla Yol Tarifi

Mersin Çamlıyayla yol tarifi; yazımızda öncelikle Çamlıyayla şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çamlıyayla’ya nasıl gidilir? Çamlıyayla yol tarifi? Çamlıyayla yol haritası? Çamlıyayla İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çamlıyayla İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin’in ilçesi olan Çamlıyayla, Mersin’in yerleşim yerlerinden biridir. Çamlıyayla İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 602 km2’dir. Çamlıyayla ilçesinin rakımı ise 1.168 m olarak hesaplanmıştır. Çamlıyayla ilinin Kuzeyinde Niğde, doğusunda ve güneyinde Tarsus, batısında Toroslar ilçeleri bulunmaktadır. Çamlıyayla ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çamlıyayla İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çamlıyayla ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre    8.326 nüfusa sahiptir.

Çamlıyayla İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Çamlıyayla Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Çamlıyayla’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Çamlıyayla Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çamlıyayla’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Çamlıyayla’ya Nasıl Gidilir? Çamlıyayla Yol Tarifi

Çamlıyayla’ya kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Çamlıyayla’ya gelebilirsiniz. Çamlıyayla karayolu ile Mersin şehir merkezine 108 km, İstanbul’a yaklaşık 914 km, Ankara’ya yaklaşık 478 km, İzmir’den ise yaklaşık 886 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Mersin’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Mersin demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çamlıyayla ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.