İçeriğe geç

Çamlıyayla Posta Kodu

Çamlıyayla Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Çamlıyayla Posta Kodu Sorgulama

Çamlıyayla’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Çamlıyayla ilçesi Hakkında

Çamlıyayla ilçesi alan olarak Türkiye’nin beş yüz on dördüncü en büyük ilçesidir. Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin’in ilçesi olan Çamlıyayla, Mersin’in yerleşim yerlerinden biridir. Çamlıyayla İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 602 km2’dir. Rakımı ise 1.168 m olarak hesaplanmıştır. Çamlıyayla ilinin Kuzeyinde Niğde, doğusunda ve güneyinde Tarsus, batısında Toroslar ilçeleri bulunmaktadır. Çamlıyayla ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çamlıyayla İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çamlıyayla ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 8.225 nüfusa sahiptir.

Çamlıyayla Posta Kodu
Çamlıyayla Posta Kodu