İçeriğe geç

Çamlıhemşin Yol Tarifi

Rize Çamlıhemşin yol tarifi; yazımızda öncelikle Çamlıhemşin şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çamlıhemşin’e nasıl gidilir? Çamlıhemşin yol tarifi? Çamlıhemşin yol haritası? Çamlıhemşin İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çamlıhemşin İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize’nin ilçesi olan Çamlıhemşin, Rize’nin yerleşim yerlerinden biridir. Çamlıhemşin İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 897 km2’dir. Çamlıhemşin ilçesinin rakımı ise 311m olarak hesaplanmıştır. Çamlıhemşin ilçesinin Kuzeyinde Pazar, doğusunda Ardeşen, batısında Hemşin, İkizdere ve Çayeli, Güneyinde ise Erzurum ilçeleri bulunmaktadır. Çamlıhemşin ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çamlıhemşin İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çamlıhemşin ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 7.147 nüfusa sahiptir.

Çamlıhemşin İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Çamlıhemşin Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Çamlıhemşin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Çamlıhemşin Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çamlıhemşin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Çamlıhemşin’e Nasıl Gidilir? Çamlıhemşin Yol Tarifi

Çamlıhemşin’e kara yolu  tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Çamlıhemşin’e gelebilirsiniz. Çamlıhemşin karayolu ile Rize şehir merkezine 123 km, İstanbul’a yaklaşık 1.239 km, Ankara’ya yaklaşık 905 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.591 km uzaklıktadır. Hava yolu ve demir yolu ile ulaşımı yoktur.