İçeriğe geç

Çamlıhemşin Posta Kodu

Çamlıhemşin Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Çamlıhemşin Posta Kodu Sorgulama

Çamlıhemşin’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Çamlıhemşin ilçesi Hakkında

Çamlıhemşin ilçesi alan olarak Türkiye’nin üç yüz elli üçüncü en büyük ilçesidir. Karadeniz bölgesinde yer alan Rize’nin ilçesi olan Çamlıhemşin, Rize’nin yerleşim yerlerinden biridir. Çamlıhemşin İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 897 km2’dir. Rakımı ise 311m olarak hesaplanmıştır. Çamlıhemşin ilçesinin Kuzeyinde Pazar, doğusunda Ardeşen, batısında Hemşin, İkizdere ve Çayeli, Güneyinde ise Erzurum ilçeleri bulunmaktadır. Çamlıhemşin ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çamlıhemşin İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çamlıhemşin ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 6.924 nüfusa sahiptir.

Çamlıhemşin Posta Kodu
Çamlıhemşin Posta Kodu