İçeriğe geç

Çamlıdere Yol Tarifi

Ankara Çamlıdere yol tarifi; yazımızda öncelikle Çamlıdere şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çamlıdere’ye nasıl gidilir? Çamlıdere yol tarifi? Çamlıdere yol haritası? Çamlıdere İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çamlıdere İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara’nın ilçesi olan Çamlıdere, Ankara’nın yerleşim yerlerinden biridir. Çamlıdere İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 782 km2’dir. Çamlıdere ilçesinin rakımı ise 1.243 m olarak hesaplanmıştır. Çamlıdere ilinin Kuzeyinde Bolu, doğusunda ve güneyinde ise Kızılcahamam, batısında Beypazarı ilçeleri bulunmaktadır. Çamlıdere ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çamlıdere İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çamlıdere ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 9.825 nüfusa sahiptir.

Çamlıdere İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Çamlıdere Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Çamlıdere’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Çamlıdere Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çamlıdere’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Çamlıdere’ye Nasıl Gidilir? Çamlıdere Yol Tarifi

Çamlıdere’ye kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Çamlıdere’ye gelebilirsiniz. Çamlıdere karayolu ile Ankara şehir merkezine 95,9 km, İstanbul’a yaklaşık 374 km, Bursa’ya yaklaşık 402 km, İzmir’den ise yaklaşık 726 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Ankara Şehir Merkezinde yer alan Ankara Esenboğa Havalimanı’na gidebilirsiniz. Ankara Esenboğa Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çamlıdere ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Ankara’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Ankara demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çamlıdere ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.