İçeriğe geç

Çamlıdere Posta Kodu

Çamlıdere Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Çamlıdere Posta Kodu Sorgulama

Çamlıdere’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Çamlıdere ilçesi Hakkında

Çamlıdere ilçesi alan olarak Türkiye’nin dört yüz on dokuzuncu en büyük ilçesidir. İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara’nın ilçesi olan Çamlıdere, Ankara’nın yerleşim yerlerinden biridir. Çamlıdere İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 782 km2’dir. Rakımı ise 1.243 m olarak hesaplanmıştır. Çamlıdere ilinin Kuzeyinde Bolu, doğusunda ve güneyinde ise Kızılcahamam, batısında Beypazarı ilçeleri bulunmaktadır. Çamlıdere ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çamlıdere İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çamlıdere ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 8.883 nüfusa sahiptir.

Çamlıdere Posta Kodu
Çamlıdere Posta Kodu