İçeriğe geç

Çameli Yol Tarifi

Denizli Çameli yol tarifi; yazımızda öncelikle Çameli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çameli’ne nasıl gidilir? Çameli yol tarifi? Çameli yol haritası? Çameli İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çameli İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Denizli’nin ilçesi olan Çameli, Denizli’nin yerleşim yerlerinden biridir. Çameli İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 758 km2’dir. Çameli ilçesinin rakımı ise 1.309 m olarak hesaplanmıştır. Çameli ilinin Kuzeyinde Acıpayam, doğusunda ise Burdur, batısında ve Güneyinde ise Muğla ilçeleri bulunmaktadır. Çameli ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çameli İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çameli ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 18.039 nüfusa sahiptir.

Çameli İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Çameli Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Çameli’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Çameli Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çameli’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Çameli’ne Nasıl Gidilir? Çameli Yol Tarifi

Çameli’ne kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Çameli’ne gelebilirsiniz. Çameli karayolu ile Denizli şehir merkezine 127 km, İstanbul’a yaklaşık 699 km, Ankara’ya yaklaşık 565 km, İzmir’den ise yaklaşık 353 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Denizli Şehir Merkezinde yer alan Denizli Çardak Havalimanı’na gidebilirsiniz. Denizli Çardak Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çameli ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Denizli’ye demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Denizli demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çameli ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.