İçeriğe geç

Çameli Posta Kodu

Çameli Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Çameli Posta Kodu Sorgulama

Çameli’nde yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Çameli ilçesi Hakkında

Çameli ilçesi alan olarak Türkiye’nin dört yüz otuz ikinci büyük ilçesidir. Ege bölgesinde yer alan Denizli’nin ilçesi olan Çameli, Denizli’nin yerleşim yerlerinden biridir. Çameli İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 758 km2’dir. Rakımı ise 1.309 m olarak hesaplanmıştır. Çameli ilinin Kuzeyinde Acıpayam, doğusunda ise Burdur, batısında ve Güneyinde ise Muğla ilçeleri bulunmaktadır. Çameli ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çameli İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çameli ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 18.008 nüfusa sahiptir.

Çameli Posta Kodu
Çameli Posta Kodu