İçeriğe geç

Çamaş Yol Tarifi

Ordu Çamaş yol tarifi; yazımızda öncelikle Çamaş şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çamaş’a nasıl gidilir? Çamaş yol tarifi? Çamaş yol haritası? Çamaş İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çamaş İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Ordu’nun ilçesi olan Çamaş, Ordu’nun yerleşim yerlerinden biridir. Çamaş İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 81 km2’dir. Çamaş ilçesinin rakımı ise 588 m olarak hesaplanmıştır. Çamaş ilçesinin Kuzeyinde Falsa, doğusunda Çatalpınar ve Gürgentepe, batısında Korgan, Güneyinde ise Kabataş ilçeleri bulunmaktadır. Çamaş ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çamaş İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çamaş ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 9.058 nüfusa sahiptir.

Çamaş İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Çamaş Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Çamaş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Çamaş Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çamaş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Çamaş’a Nasıl Gidilir? Çamaş Yol Tarifi

Çamaş’a kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Çamaş’a gelebilirsiniz. Çamaş karayolu ile Ordu şehir merkezine 30.4 km, İstanbul’a yaklaşık 871 km, Ankara’ya yaklaşık 537 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.223 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Ordu Şehir Merkezinde yer alan Ordu Giresun Havalimanı’na gidebilirsiniz. Ordu Giresun Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çamaş ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.