İçeriğe geç

Çamardı Yol Tarifi

Niğde Çamardı yol tarifi; yazımızda öncelikle Çamardı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çamardı’ya nasıl gidilir? Çamardı yol tarifi? Çamardı yol haritası? Çamardı İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çamardı İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Niğde’nin ilçesi olan Çamardı, Niğde’nin yerleşim yerlerinden biridir. Çamardı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.163 km2’dir. Çamardı ilçesinin rakımı ise 1.501 m olarak hesaplanmıştır. Çamardı ilçesinin Kuzeyinde Niğde Merkez, doğusunda Kayseri, batısında Bor, Ulukışla ve Niğde Merkez, Güneyinde ise Adana ilçeleri bulunmaktadır. Çamardı ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çamardı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çamardı ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 12.715 nüfusa sahiptir.

Çamardı İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Çamardı Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Çamardı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Çamardı Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çamardı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Çamardı’ya Nasıl Gidilir? Çamardı Yol Tarifi

Çamardı’ya kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Çamardı’ya gelebilirsiniz. Çamardı karayolu ile Niğde şehir merkezine 61.4 km, İstanbul’a yaklaşık 830 km, Ankara’ya yaklaşık 395 km, İzmir’den ise yaklaşık 853 km uzaklıktadır. Hava yolunu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Niğde’ye demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Niğde demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çamardı ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.