İçeriğe geç

Çamardı Mahalleleri

Çamardı İlçesi

Çamardı mahalleleri, Çamardı ilçesi alan olarak Türkiye’nin iki yüz elli altıncı en büyük ilçesidir. İç Anadolu bölgesinde yer alan Niğde’nin ilçesi olan Çamardı, Niğde’nin yerleşim yerlerinden biridir. Çamardı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.163 km2’dir. Çamardı ilçesinin rakımı ise 1.501 m olarak hesaplanmıştır. Çamardı ilçesinin Kuzeyinde Niğde Merkez, doğusunda Kayseri, batısında Bor, Ulukışla ve Niğde Merkez, Güneyinde ise Adana ilçeleri bulunmaktadır. Çamardı ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çamardı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çamardı ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 12.334 nüfusa sahiptir.

Çamardı ilçesini coğrafi konumu ise 37° 50′ 0.5568” Kuzey ve 34° 59′ 8.6100” Doğu gps koordinatlarıdır.

Çamardı Mahalleleri

Çamardı ilçesinin 4 mahallesi bulunmaktadır. Çamardı ilçesinin 18 tane köy yerleşkesi bulunmaktadır. Çamardı mahalleleri arasında en fazla nüfusa sahip mahalleleri sırasıyla İ Yeni Çarşı mahallesi ve Bereketli mahalleleridir. En az nüfusa sahip olan mahalleri ise sırasıyla Yunus Emre mahallesi ve Maden mahalleleridir.

Çamardı Mahalleleri
Çamardı Mahalle Haritası

Diğer mahalleleri alfabetik sırasıyla aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

ÇAMARDI MAHALLELERİ

  • Bereketli Mah.
  • Maden Mah.
  • Yeni Çarşı Mah.
  • Yunus Emre Mah.

Çamardı Tarihi ve Gezilecek Yerler

Çamardı mahalleleri, Emli Boğazı Ormanlar, Demirkazık Tepe, Gümüşler Manastırı, Şahin Ali Cami ve Kesikbaş Türbesi – Şems Tebrizi Makamı gibi yerler bulunmaktadır. Niğde ilinin turizm açısından önemli ve odak noktası potansiyelinde olan, dini yapıları ve tarihi yapıların yanı sıra doğal harikalarını barındıran doğa ve kültür turizmi için tercih edilmesi gereken ilçelerimiz arasında yer almaktadır.

Çamardı Tarihi ve Gezilecek Yerler

Çamardı Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Çiftlik Mahalleleri sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…