İçeriğe geç

Çaldıran Yol Tarifi

Van Çaldıran yol tarifi; yazımızda öncelikle Çaldıran şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çaldıran’a nasıl gidilir? Çaldıran yol tarifi? Çaldıran yol haritası? Çaldıran İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çaldıran İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Van’ın ilçesi olan Çaldıran, Van’ın yerleşim yerlerinden biridir. Çaldıran İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.478 km2’dir. Çaldıran ilçesinin rakımı ise 2.046 m olarak hesaplanmıştır. Çaldıran ilçesinin Kuzeyinde Ağrı, doğusunda İran, batısında Muradiye, Güneyinde ise Özalp ilçeleri bulunmaktadır. Çaldıran ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çaldıran İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çaldıran ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 62.530 nüfusa sahiptir.

Çaldıran İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Çaldıran Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Çaldıran’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Çaldıran Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çaldıran’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Çaldıran’a Nasıl Gidilir? Çaldıran Yol Tarifi

Çaldıran’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Çaldıran’a gelebilirsiniz. Çaldıran karayolu ile Van şehir merkezine 115 km, İstanbul’a yaklaşık 1.555 km, Ankara’ya yaklaşık 1.192 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.907 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Van Şehir Merkezinde yer alan Van Ferit Melen Havalimanı’na gidebilirsiniz. Van Ferit Melen Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çaldıran ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Van’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Van demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çaldıran ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.