İçeriğe geç

Çal Yol Tarifi

Denizli Çal yol tarifi; yazımızda öncelikle Çal şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çal’a nasıl gidilir? Çal yol tarifi? Çal yol haritası? Çal İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çal İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Denizli’nin ilçesi olan Çal, Denizli’nin yerleşim yerlerinden biridir. Çal İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 860 km2’dir. Çal ilçesinin rakımı ise 838 m olarak hesaplanmıştır. Çal ilinin Kuzeyinde Bekilli, doğusunda ise Balkan, batısında Güney, Güneyinde ise Honaz ilçeleri bulunmaktadır. Çal ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çal İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çal ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 18.869 nüfusa sahiptir.

Çal İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Çal Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Çal’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Çal Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çal’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Çal’a Nasıl Gidilir? Çal Yol Tarifi

Çal’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Çal’a gelebilirsiniz. Çal karayolu ile Denizli şehir merkezine 63,4 km, İstanbul’a yaklaşık 534 km, Ankara’ya yaklaşık 435 km, İzmir’den ise yaklaşık 244 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Denizli Şehir Merkezinde yer alan Denizli Çardak Havalimanı’na gidebilirsiniz. Denizli Çardak Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çal ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Denizli’ye demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Denizli demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çal ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.