İçeriğe geç

Çal Posta Kodu

Çal Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Çal Posta Kodu Sorgulama

Çal’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Çal ilçesi Hakkında

Çal ilçesi alan olarak Türkiye’nin üç yüz yetmiş altıncı büyük ilçesidir. Ege bölgesinde yer alan Denizli’nin ilçesi olan Çal, Denizli’nin yerleşim yerlerinden biridir. Çal İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 860 km2’dir. Rakımı ise 838 m olarak hesaplanmıştır. Çal ilinin Kuzeyinde Bekilli, doğusunda ise Balkan, batısında Güney, Güneyinde ise Honaz ilçeleri bulunmaktadır. Çal ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çal İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çal ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 18.579 nüfusa sahiptir.

Çal Posta Kodu
Çal Posta Kodu