İçeriğe geç

Çağlayancerit Yol Tarifi

Kahramanmaraş Çağlayancerit yol tarifi; yazımızda öncelikle Çağlayancerit şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çağlayancerit’e nasıl gidilir? Çağlayancerit yol tarifi? Çağlayancerit yol haritası? Çağlayancerit İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çağlayancerit İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Kahramanmaraş’ın ilçesi olan Çağlayancerit, Kahramanmaraş’ın yerleşim yerlerinden biridir. Çağlayancerit İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 470 km2’dir. Çağlayancerit ilçesinin rakımı ise 1.103 m olarak hesaplanmıştır. Çağlayancerit ilçesinin Kuzeyinde Nurhak, doğusunda Adıyaman, batısında Dulkadiroğlu, Güneyinde ise Pazarcık ilçeleri bulunmaktadır. Çağlayancerit ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çağlayancerit İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çağlayancerit ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 23.133 nüfusa sahiptir.

Çağlayancerit İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Çağlayancerit Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Çağlayancerit’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Çağlayancerit Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çağlayancerit’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Çağlayancerit’e Nasıl Gidilir? Çağlayancerit Yol Tarifi

Çağlayancerit’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Çağlayancerit’e gelebilirsiniz. Çağlayancerit karayolu ile Kahramanmaraş şehir merkezine 97.2 km, İstanbul’a yaklaşık 1.084 km, Ankara’ya yaklaşık 639 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.164 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Kahramanmaraş Şehir Merkezinde yer alan Kahramanmaraş Havalimanı’na gidebilirsiniz. Kahramanmaraş Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çağlayancerit ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kahramanmaraş’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kahramanmaraş demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çağlayancerit ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.