İçeriğe geç

Çağlayancerit Posta Kodu

Çağlayancerit Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Çağlayancerit Posta Kodu Sorgulama

Çağlayancerit’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Çağlayancerit ilçesi Hakkında

Çağlayancerit ilçesi alan olarak Türkiye’nin beş yüz doksanıncı en büyük ilçesidir. Akdeniz bölgesinde yer alan Kahramanmaraş’ın ilçesi olan Çağlayancerit, Kahramanmaraş’ın yerleşim yerlerinden biridir. Çağlayancerit İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 470 km2’dir. Rakımı ise 1.103 m olarak hesaplanmıştır. Çağlayancerit ilçesinin Kuzeyinde Nurhak, doğusunda Adıyaman, batısında Dulkadiroğlu, Güneyinde ise Pazarcık ilçeleri bulunmaktadır. Çağlayancerit ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çağlayancerit İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çağlayancerit ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 23.292 nüfusa sahiptir.

Çağlayancerit Posta Kodu
Çağlayancerit Posta Kodu