İçeriğe geç

Büyükorhan Yol Tarifi

Bursa Büyükorhan yol tarifi; yazımızda öncelikle Büyükorhan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Büyükorhan’a nasıl gidilir? Büyükorhan yol tarifi? Büyükorhan yol haritası? Büyükorhan İlçeleri Yol Güzergâhı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Büyükorhan İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Bursa’nın ilçesi olan Büyükorhan, Bursa’nın yerleşim yerlerinden biridir. Büyükorhan İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 672 km2’dir. Büyükorhan ilçesinin rakımı ise 830 m olarak hesaplanmıştır. Büyükorhan İlçesinin, Kuzeyinde, Orhaneli, Doğusunda, Harmancık Batısında, Mustafakemalpaşa Güneyinde, Balıkesir ilçeleri bulunmaktadır. Büyükorhan ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Büyükorhan İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Büyükorhan ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 10,042 nüfusa sahiptir.

Büyükorhan İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Büyükorhan Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Büyükorhan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Büyükorhan Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Büyükorhan’a yol güzergâhı oluşturabilirsiniz.  

Büyükorhan’a Nasıl Gidilir? Büyükorhan Yol Tarifi

Büyükorhan’a kara yolu, havayolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Büyükorhan’a gelebilirsiniz. Büyükorhan karayolu ile Bursa şehir merkezine yaklaşık 86 İstanbul’a yaklaşık 238 km, Ankara’ya yaklaşık 434 km, İzmir’den ise yaklaşık 346 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Bursa Şehir Merkezinde yer alan Bursa Yenişehir Havalimanı’na gidebilirsiniz. Bursa Yenişehir Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Akyurt ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Bursa’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Bursa demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Akyurt ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.