İçeriğe geç

Büyükorhan Posta Kodu

Büyükorhan Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Büyükorhan Posta Kodu Sorgulama

Büyükorhan’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde-mahalle-köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Büyükorhan ilçesi Hakkında

Büyükorhan ilçesi alan olarak Türkiye’nin beş yüz altmış yedinci en büyük ilçesidir. Marmara bölgesinde yer alan Bursa’nın ilçesi olan Büyükorhan, Bursa’nın yerleşim yerlerinden biridir. Büyükorhan İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 672 km2’dir. Rakımı ise 830 m olarak hesaplanmıştır. Büyükorhan İlçesinin, Kuzeyinde, Orhaneli, Doğusunda, Harmancık Batısında, Mustafakemalpaşa Güneyinde, Balıkesir ilçeleri bulunmaktadır. Büyükorhan ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Büyükorhan İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Büyükorhan ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 9.485 nüfusa sahiptir.

Büyükorhan Posta Kodu
Büyükorhan Posta Kodu