İçeriğe geç

Büyükçekmece Yol Tarifi

İstanbul Büyükçekmece yol tarifi; yazımızda öncelikle Büyükçekmece şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Büyükçekmece’ye nasıl gidilir? Büyükçekmece yol tarifi? Büyükçekmece yol haritası? Büyükçekmece İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Büyükçekmece İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul’un ilçesi olan Büyükçekmece, İstanbul’un yerleşim yerlerinden biridir. Büyükçekmece İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 173 km2’dir. Büyükçekmece ilçesinin rakımı ise 2 m olarak hesaplanmıştır. Büyükçekmece ilçesinin Kuzeyinde Arnavutköy ve Çatalca, doğusunda Esenyurt ve Beylikdüzü, batısında Silivri ilçeleri bulunmaktadır. Büyükçekmece ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Büyükçekmece İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Büyükçekmece ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 254.103 nüfusa sahiptir.

Büyükçekmece İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Büyükçekmece Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Büyükçekmece’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Büyükçekmece Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Büyükçekmece’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Büyükçekmece’ye Nasıl Gidilir? Büyükçekmece Yol Tarifi

Büyükçekmece’ye kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Büyükçekmece’ye gelebilirsiniz. Büyükçekmece karayolu ile İstanbul şehir merkezine 53.2 km, Bursa’ya yaklaşık 207 km, Ankara’ya yaklaşık 526 km, İzmir’den ise yaklaşık 532 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından İstanbul Şehir Merkezinde yer alan İstanbul Atatürk Havalimanı,  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havalimanı’na gidebilirsiniz. İstanbul Atatürk Havalimanı,  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Büyükçekmece ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde İstanbul’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. İstanbul demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Büyükçekmece ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.