Bursa Yozgat Arası Kaç KM

Bursa Yozgat arası kaç km; yazımızda öncelikle Bursa ve Yozgat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bursa Yozgat arası kaç km? Bursa Yozgat arası kaç saat? Bursa Yozgat yol tarifi? Bursa Yozgat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bursa ile Yozgat İli Hakkında Genel Bilgiler

Bursa ili;

Marmara bölgesinde yer alan Bursa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bursa ili yüzölçümü yaklaşık 10,882 km2’dir. Bursa ilinin coğrafi konumu ise 40°09′00″K 29°01′15″D GPS koordinatlarıdır.

Yozgat ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yozgat ili yüzölçümü yaklaşık 14,123 km2’dir. Yozgat ilinin coğrafi konumu ise 38° 57′45.5″N 40° 14′37.4″N Kuzey 34° 04′ 23.7″E 36° 09′25.0″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Bursa Yozgat Arası Kaç KM

Bursa Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 609 km’dir. Bursa Yozgat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 492 km’dir.

Bursa Yozgat Arası Kaç KM

Bursa Yozgat Arası Kaç Saat

Bursa Yozgat arası kaç saat; Bursa Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 609 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Bursa Yozgat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Bursa Yozgat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 492 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Bursa Yozgat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bursa Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 609 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 34 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 49 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bursa Yozgat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bursa Yozgat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bursa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bursa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yozgat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yozgat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.