Bursa Yenişehir Arası Kaç KM

Bursa Yenişehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Bursa ve Yenişehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bursa Yenişehir arası kaç km? Bursa Yenişehir arası kaç saat? Bursa Yenişehir yol tarifi? Bursa Yenişehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bursa ile Yenişehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Bursa ili;

Marmara bölgesinde yer alan Bursa ilinin yüzölçümü yaklaşık 10,882 km2’dir. Bursa ilinin coğrafi konumu ise 40° 11′ 18.6936” Kuzey ve 29° 3′ 39.4740” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Yenişehir ilçesi;

Marmara bölgesinde yer alan Yenişehir ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 720 km2dir. Yenişehir ilçesinin coğrafi konumu ise 40° 15′ 51.1128” Kuzey ve 29° 39′ 2.4696” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Bursa Yenişehir Arası Kaç KM

Bursa Yenişehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 55 km’dir.

Bursa Yenişehir Arası Kaç KM

Bursa Yenişehir Arası Kaç Saat

Bursa Yenişehir arası kaç saat; Bursa Yenişehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 55 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat sürmektedir. Bursa Yenişehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat

Otobüs ile;

2 saat

Bursa Yenişehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bursa Yenişehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 55 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 3 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 5 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bursa Yenişehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bursa Yenişehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bursa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bursa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yenişehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yenişehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.