İçeriğe geç

Bursa Yalova Arası Kaç KM

Bursa Yalova arası kaç km; yazımızda öncelikle Bursa ve Yalova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bursa Yalova arası kaç km? Bursa Yalova arası kaç saat? Bursa Yalova yol tarifi? Bursa Yalova arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bursa ile Yalova İli Hakkında Genel Bilgiler

Bursa ili;

Marmara bölgesinde yer alan Bursa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bursa ili yüzölçümü yaklaşık 10,882 km2’dir. Bursa ilinin coğrafi konumu ise 40°09′00″K 29°01′15″D GPS koordinatlarıdır.

Yalova ili;

Marmara bölgesinde yer alan Yalova ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yalova ili yüzölçümü yaklaşık 798 km2’dir. Yalova ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′ ve 29° 35′ Doğu, 40° 28′ ve 40° 45′ Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Bursa Yalova Arası Kaç KM

Bursa Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 69 km’dir. Bursa Yalova arası mesafe havayolu ile yaklaşık 56 km’dir.

Bursa Yalova Arası Kaç KM

Bursa Yalova Arası Kaç Saat

Bursa Yalova arası kaç saat; Bursa Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 69 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat sürmektedir. Bursa Yalova arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat sürmektedir. Bursa Yalova arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 56 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 34 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat

Otobüs ile;

2 saat

Uçak ile;

34 dakika

Bursa Yalova Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bursa Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 69 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 4 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 6 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bursa Yalova Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bursa Yalova arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bursa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bursa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yalova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yalova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.