Bursa Uludağ Arası Kaç KM

Bursa Uludağ arası kaç km; yazımızda öncelikle Bursa ve Uludağ şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bursa Uludağ arası kaç km? Bursa Uludağ arası kaç saat? Bursa Uludağ yol tarifi? Bursa Uludağ arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bursa ile Uludağ İli Hakkında Genel Bilgiler

Bursa ili;

Marmara bölgesinde yer alan Bursa ilinin yüzölçümü yaklaşık 10,882 km2’dir. Bursa ilinin coğrafi konumu ise 40° 11′ 18.6936” Kuzey ve 29° 3′ 39.4740” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Uludağ ilçesi;

Marmara bölgesinde yer alan Uludağ ilçesinin yüzölçümü yaklaşık — km2dir. Uludağ ilçesinin coğrafi konumu ise 40°04′14″K 29°13′18″D GPS koordinatlarıdır.

Bursa Uludağ Arası Kaç KM

Bursa Uludağ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 40 km’dir.

Bursa Uludağ Arası Kaç KM

Bursa Uludağ Arası Kaç Saat

Bursa Uludağ arası kaç saat; Bursa Uludağ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 40 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 50 dakika sürmektedir. Bursa Uludağ arası mesafe otobüs ile yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

50 dakika

Otobüs ile;

1 saat 30 dakika

Bursa Uludağ Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bursa Uludağ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 40 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 3 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 4 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bursa Uludağ Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bursa Uludağ arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bursa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bursa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Uludağ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Uludağ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.