İçeriğe geç

Bursa Tunceli Arası Kaç KM

Bursa Tunceli arası kaç km; yazımızda öncelikle Bursa ve Tunceli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bursa Tunceli arası kaç km? Bursa Tunceli arası kaç saat? Bursa Tunceli yol tarifi? Bursa Tunceli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bursa ile Tunceli İli Hakkında Genel Bilgiler

Bursa ili;

Marmara bölgesinde yer alan Bursa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bursa ili yüzölçümü yaklaşık 10,882 km2’dir. Bursa ilinin coğrafi konumu ise 40°09′00″K 29°01′15″D GPS koordinatlarıdır.

Tunceli ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tunceli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tunceli ili yüzölçümü yaklaşık 7.774 km2’dir. Tunceli ilinin coğrafi konumu ise 39.2105°K 39.6505°D GPS koordinatlarıdır.

Bursa Tunceli Arası Kaç KM

Bursa Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1202 km’dir. Bursa Tunceli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 907 km’dir.

Bursa Tunceli Arası Kaç KM

Bursa Tunceli Arası Kaç Saat

Bursa Tunceli arası kaç saat; Bursa Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1202 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Bursa Tunceli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Bursa Tunceli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 907 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 42 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat 30 dakika

Otobüs ile;

15 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 42 dakika

Bursa Tunceli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bursa Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1202 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 67 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 97 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bursa Tunceli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bursa Tunceli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bursa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bursa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tunceli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tunceli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.