İçeriğe geç

Bursa Trabzon Arası Kaç KM

Bursa Trabzon arası kaç km; yazımızda öncelikle Bursa ve Trabzon şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bursa Trabzon arası kaç km? Bursa Trabzon arası kaç saat? Bursa Trabzon yol tarifi? Bursa Trabzon arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bursa ile Trabzon İli Hakkında Genel Bilgiler

Bursa ili;

Marmara bölgesinde yer alan Bursa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bursa ili yüzölçümü yaklaşık 10,882 km2’dir. Bursa ilinin coğrafi konumu ise 40°09′00″K 29°01′15″D GPS koordinatlarıdır.

Trabzon ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Trabzon ili yüzölçümü yaklaşık 4.662 km2’dir. Trabzon ilinin coğrafi konumu ise 41°00′07″K 39°43′07″D GPS koordinatlarıdır.

Bursa Trabzon Arası Kaç KM

Bursa Trabzon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1092 km’dir. Bursa Trabzon arası mesafe havayolu ile yaklaşık 905 km’dir.

Bursa Trabzon Arası Kaç KM

Bursa Trabzon Arası Kaç Saat

Bursa Trabzon arası kaç saat; Bursa Trabzon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1092 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Bursa Trabzon arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Bursa Trabzon arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 905 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 42 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat 30 dakika

Otobüs ile;

14 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 42 dakika

Bursa Trabzon Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bursa Trabzon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1092 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 61 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 88 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bursa Trabzon Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bursa Trabzon arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bursa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bursa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Trabzon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Trabzon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.