İçeriğe geç

Bursa Tokat Arası Kaç KM

Bursa Tokat arası kaç km; yazımızda öncelikle Bursa ve Tokat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bursa Tokat arası kaç km? Bursa Tokat arası kaç saat? Bursa Tokat yol tarifi? Bursa Tokat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bursa ile Tokat İli Hakkında Genel Bilgiler

Bursa ili;

Marmara bölgesinde yer alan Bursa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bursa ili yüzölçümü yaklaşık 10,882 km2’dir. Bursa ilinin coğrafi konumu ise 40°09′00″K 29°01′15″D GPS koordinatlarıdır.

Tokat ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tokat ili yüzölçümü yaklaşık 10,075 km2’dir. Tokat ilinin coğrafi konumu ise 39°51′K 35°37′D GPS koordinatlarıdır.

Bursa Tokat Arası Kaç KM

Bursa Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 766 km’dir. Bursa Tokat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 637 km’dir.

Bursa Tokat Arası Kaç KM

Bursa Tokat Arası Kaç Saat

Bursa Tokat arası kaç saat; Bursa Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 766 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Bursa Tokat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Bursa Tokat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 637 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Bursa Tokat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bursa Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 766 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 43 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 62 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bursa Tokat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bursa Tokat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bursa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bursa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tokat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tokat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.