İçeriğe geç

Bursa Sivas Arası Kaç KM

Bursa Sivas arası kaç km; yazımızda öncelikle Bursa ve Sivas şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bursa Sivas arası kaç km? Bursa Sivas arası kaç saat? Bursa Sivas yol tarifi? Bursa Sivas arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bursa ile Sivas İli Hakkında Genel Bilgiler

Bursa ili;

Marmara bölgesinde yer alan Bursa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bursa ili yüzölçümü yaklaşık 10,882 km2’dir. Bursa ilinin coğrafi konumu ise 40°09′00″K 29°01′15″D GPS koordinatlarıdır.

Sivas ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sivas ili yüzölçümü yaklaşık 3,488 km2’dir. Sivas ilinin coğrafi konumu ise 35°50’ ve 38°14’ doğu, 38°42’ ve 40°16’ kuzey GPS koordinatlarıdır.

Bursa Sivas Arası Kaç KM

Bursa Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 833 km’dir. Bursa Sivas arası mesafe havayolu ile yaklaşık 681 km’dir.

Bursa Sivas Arası Kaç Saat

Bursa Sivas arası kaç saat; Bursa Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 833 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Bursa Sivas arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. Bursa Sivas arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 681 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 24 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

1 saat 24 dakika

Bursa Sivas Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bursa Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 833 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 46 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 67 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bursa Sivas Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bursa Sivas arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bursa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bursa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sivas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sivas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.